Jobnak.com | İş ilanları ve eleman ilanları yayınlayan bir insan kaynakları sitesidir.
Benim Hesabım Tüm İlanlar Engelli İş İlanları Takibimdeki İş İlanları
Aradığın iş burada
İş Ara

Firmanın Yayındaki İş İlanları


Şu anda firmanın toplam 0 ilanı yayında. 0 - 0 arası ilanlar.
Sıralama:   |  Her Sayfada:
    Tarih Pozisyon Adı Şirket İlan TürüToplam 0 ilandan 0 - 0 arası  |  ÖncekiToplam 1 sayfadan . sayfaSonraki
Kilometre taşları….

1947     Mois Kariyo ve Yasef Kariyo kardeşler Bilka ve Naylon Çorap firmalarını kurdu
1970     Kariyo kardeşler, firmalarını Öğretmen Çorap adı altında birleştirdi.
1971     Bugün piyasada "Penti" markası ile satılan milyonlarca çift çorabın üretimi için ilk yatırım İstanbul Bayrampaşa’da yapıldı.
1984     Öğretmen” markasıyla kadın çorabı üretimi yapan firma, ikinci kuşaktan Sami  
Kariyo’nun yönetime gelmesiyle marka adını “Penti” olarak değiştirdi.
1994     Öğretmen Çorap Fabrikası  Çorlu'da    40.000 m2 üzerine kurulu 25.000 metrekare kapalı alana sahip,  en son teknoloji makinelerinin kullanıldığı  uluslararası standartlara uygun üretim tesisini faaliyete geçirdi. Yılda 4,5 milyon  düzine çorap üretim kapasitesine sahip tesislerinde bugün  yılda 4.2 milyon  düzine çorap üretmektedir.

Değerlerimiz….

Kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen bir firma olarak yaptığımız her işte, ürettiğimiz her üründe  en üst kalite düzeyini hedef alırız.

Öncü girişimcilik ve inovasyon ilkelerini benimseyen bir firma olarak faaliyet verdiğimiz alanlarda yenilikler getirmek geleneğimizdir.

Topluma ve çevreye saygılı bir firma olarak yalnızca kendimiz için değil başkaları için de varolmamız gerektiği inancındayız. Bu bilinçle çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle toplumumuza destek vermeyi görev biliriz.

Müşteri memnuniyetini üretimimizin odak noktası yapan bir firma olarak  Türk kadınına dünya standartlarında modaya-trendlere uygun ürünler sunmak sorumluluğumuzdur.

Misyonumuz; faaliyet gösterdiğimiz alanlarda sürekli gelişip büyüyerek, sektöründe en çok tercih edilen marka olmak ve tüketicilerine verdiği değer ile global bir üretici kimliğimizi daha da üst sıralara taşımak.

Vizyonumuz; teknolojiye ve insana yatırımlarımızı sürdürerek ,insanların,kadınların yaşam tarzlarını renklendirmek,çeşitlendirmek ve daha eğlenceli zevkli hale getirmek.

 

60 yıllık tecrübe….

Öğretmen Çorap temellerini 1947 yılında Mois Kariyo ve Yasef Kariyo kardeşlerin Bilka ve Naylon çorap firmalarını kurmasıyla atmıştır. Bilinçli ve planlı gerçekleştirilen ticari faaliyetlerinin sonunda 1970 yılında Kariyo kardeşler firmalarını “Öğretmen Çorap” adı altında birleştirmiştir. “Öğretmen’” markasıyla kadın çorabı üretimi yapan firma, 1980 lerden itibaren ikinci kuşaktan Sami Kariyo’nun yönetime gelmesiyle marka adını Penti olarak değiştirmiştir.

“Penti   markası ile    kadın çorabı, kadın iç çamaşırı ve mayo tasarımı ve üretimi konusunda faaliyet göstermekte olan Öğretmen Çorap, bugün alanında Türkiye’nin lider kuruluşudur.

Penti Türkiye’de çorap sektörünün   lider markası  olup, Türkiye pazar payının % 40 ına sahiptir. Global bir üretici olarak Avrupa’da da pazar payını her yıl arttıran Penti ,bugün İngiltere pazarının %10 unu karşılamaktadır ve Avrupa’ nın en büyük  ilk 10 üretici firması arasında yerini almaktadır.

Üretim ve ürün kalitesi ve geniş ürün yelpazesiyle   ABC sosyo ekonomik grubuna hitap eden Penti, bu grupta Türkiye’de % 70 lik Pazar payına ulaşmıştır. Senelik 25 milyon adet tüketiciye ulaşmaktadır.

Üretim ve pazarlama….

Öğretmen Çorap Fabrikası  Çorlu'da 40 000 m2 üzerine kurulu 25.000 metrekare kapalı alana sahip üretim tesisinde yılda 4.200.000 düzine çorap üretmektedir. Ve üretiminin % 50’sini ihraç etmektedir.

İstanbul Merkez ofis ise  2000 m2 kapalı alana sahip 5 katlı bir binada  satış, pazarlama ve finans işlerini yürütmektedir.

Birçok dünyaca ünlü marka ve mağazalara fason  çorap üretimi de yapan Öğretmen Çorabın Türkiye'de 31, yurtdışında ise 9 mağazası bulunmaktadır.

Penti, İstanbul merkez ve İngiltere satış pazarlama ofislerinde genç ve dinamik pazarlama ekibi ile, bayan ince çorabını  ihtiyaçtan aksesuara dönüştürmeyi başarmış, yılda 2 sezon piyasaya sürdüğü koleksiyonları ile  dünya modasının nabzını tutmaya devam etmektedir.


İş habercisi oluştur
Aramayı Filtrele
Seçtiğiniz Filtreler
İşveren
PENTİ Sil

Aramayı Kaydet
Şehir
İş Alanı
Sektör
Deneyim Süresi
Çalışma Şekli
Eğitim Düzeyi

Aday

>  Aday Giriş
>  Aday Üyelik
>  Özgeçmiş Oluştur
>  İş İlanları
>  İletişim
>  Site Haritası
İşveren

>  İşveren Girişi
>  İşveren Üyelik
>  İlan Verin
>  Üye Firmalar
>  İletişim
>  Site Haritası
Kurumsal

>  Jobnak.com Yenilikleri
>  Sıkça Sorulan Sorular
>  Hakkımızda
>  Genel Koşullar
>  Gizlilik Prensibi
>  Basında Jobnak.com
Bizi Takip Edin!


Jobnak.com, işveren ve adayların bir araya geldiği bir platformdur. Firmalar ücretsiz firma üyeliği açabilir, ücretsiz iş ilanı yayınlayabilirler. Firmalar yayınladıkları iş ilanlarına ait istatistikleri ücretsiz olarak görebilirler. Sitemiz tamamen ücretsizdir. Firmalardan ve iş arayanlar'dan ücret talep edilmez. Jobnak.com'un amacı, iş arayanlara iş eleman arayanlara eleman hizmeti sağlamaktır. iş ilanı ver yada iş başvurusu yap. Adaylardan herhangi bir bilgi talep edilmez. Firmalar ve adaylar arasında aracılık hizmeti verilmemektedir ve herhangi bir kâr amacı güdülmemektedir. Jobnak.com, Jobnak GmbH - Bayer Strasse 8, 80333 München / Almanya şirketine ait bir insan kaynakları sitesidir.